جزییات حضور نهمی ها و دوازدهمی ها سر جلسات امتحان

به گزارش درگ فایل، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای به تشریح برنامه ریزی، کیفیت و نحوه برگزاری، طراحی سوالات و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در امتحانات نیمه دوم سال تحصیلی 1400-1399 پرداخت.

جزییات حضور نهمی ها و دوازدهمی ها سر جلسات امتحان

به گزارش ایسنا، این مرکز در خصوص نحوه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری های همه گیر، اظهار داشت: براساس مصوبه 977 مورخه 13 مرداد 1399 شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص نحوه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری های همه گیر، امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به جهت تأثیر نتایج آن ها در سرنوشت تحصیلی دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می شوند.

امتحانات نهمی ها و دوازدهمی ها مطابق ضوابط و پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با توجه به آغاز فصل امتحانات و تاکید بر حفظ سلامت دانش آموزان در این ایام، توضیح داد: حفظ سلامت دانش آموزان در برگزاری این امتحانات، اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و مطابق ضوابط و پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزار خواهد شد.

دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند

بر اساس این اطلاعیه؛ برای برگزاری این امتحانات و به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی به گونه ای برنامه ریزی شده است که دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند. تعداد حوزه های برگزاری امتحانات نسبت به شرایط عادی، افزایش بسیاری دارد بطوریکه دانش آموزان با فاصله دو متر از یکدیگر در فضایی مناسب که از تهویه کافی برخوردار است روی جایگاه قرار می گیرند. مراقبین بهداشت و سلامت، دانش آموزان و عوامل اجرایی را هنگام ورود تب سنجی و غربالگری می نمایند و بر استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی در تمام مدت نظارت دارند. گروه بندی و ساماندهی دانش آموزان در حوزه های اجرا به نحوی است که هنگام ورود و خروج ازدحام ایجاد نگردد.

گندزدایی حوزه ها پس از هر امتحان

در ادامه این اطلاعیه با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دوره امتحانات نیمه دوم سال تحصیلی، آمده است: نظافت و گندزدایی اماکنی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت، صورت گرفته و پس از هر امتحان نیز انجام می گردد. مواد شوینده و ضد عفونی نماینده در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و برای اطمینان، تعداد کافی ماسک نیز پیش بینی شده است. همچنین سایر اقدامات بهداشتی براساس پروتکل های جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعمال خواهد شد و ناظرین بهداشت و سلامت اعزامی از سوی آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر اجرای کامل این پروتکل ها در تمامی حوزه های برگزاری امتحانات نظارت خواهند کرد.

نحوه طراحی سوالات امتحان نهایی

همچنین مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در خصوص نحوه طراحی سوالات امتحان نهایی اظهار داشت: طراحی سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم توسط مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی انجام می گردد و دانش آموزان پایه دوازدهم در حوزه های برگزاری برای امتحان حضور می یابند. سوالات هماهنگ پایه نهم برای هر استان و یا منطقه به صورت مجزا طراحی می گردد و دانش آموزان پایه نهم در مدرسه خود امتحان می دهند.

نحوه اطلاع از بارم بندی و حذفیات دروس

در ادامه تشریح نحوه ارزشیابی در امتحانات آمده است: از آنجا که شرایط آموزش در طول سال تحصیلی در مناطق مختلف یکسان نبوده و در مجموع شیوع بیماری فرایند آموزش را تحت تأثیر قرار داده، طراحی سؤالات نیز بر مبنای آموزش در شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است و دانش آموزان می توانند برای اطلاع از بارم بندی و حذفیات دروس مختلف، به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی www.aee.medu.ir مراجعه نمایند.

این مرکز در انتها تصریح نموده که وزارت آموزش و پرورش ضمن استعانت از خداوند متعال، با استفاده از تجربیات برگزاری امتحانات حضوری نوبت های خرداد، شهریور و دی ماه سال 1399 و حداکثر توان خود و جلب همکاری سایر دستگاه های اجرایی کشور در برگزاری ایمن امتحانات خرداد ماه و حفظ سلامتی دانش آموزان کوشش می نماید و از دانش آموزان و اولیاء آن ها انتظار می رود در اجرای پیروز این اقدام ملی همکاری و مشارکت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1058

به "جزییات حضور نهمی ها و دوازدهمی ها سر جلسات امتحان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات حضور نهمی ها و دوازدهمی ها سر جلسات امتحان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید