خبرنگاران شاهد 9 ساله درباره قتل فلوید کتاب می نویسد

به گزارش درگ فایل، تهران- خبرنگاران- جودیا رینولدز دختر بچه 9 ساله ای که در لحظه قتل جورج فلوید شهروند آفریقایی-آمریکایی به دست پلیس آمریکا در صحنه حضور داشت، درباره این تجربه کتاب می نویسد.

خبرنگاران شاهد 9 ساله درباره قتل فلوید کتاب می نویسد

به گزارش روزنامه نیویورک پست، جودیا رینولدز (Judeah Reynolds) و دارنلا فریزیر (Darnella Frazier) دخترخاله 17 ساله وی روز 25 مه (5 خرداد 99) در راستا خود به سمت فروشگاه با کشمکش ماموران پلیس با یک مرد سیاه پوست روبه رو شدند، مردی که بعدها تعیین شد جورج فلوید نام دارد.

دارنلا کسی بود که از صحنه به قتل رسیدن فلوید به دست ماموران پلیس آمریکا فیلمبرداری کرد. این ویدئو میلیون ها بازدید داشت و خشم مردم آمریکا را علیه بی رحمی پلیس برانگیخت.

جودیای 9 ساله نیز آنچه را رخ داد به چشم دید و حالا می خواهد با نوشتن کتاب فروشگاه رفتن من (My Walk to the Store) در ژانر کودک، الهام بخش تغییر و مبارزه با نژادپرستی باشد. ایده این پروژه با الهام از کتاب کامرون به مدرسه می رود درباره بیماری اوتیسم به ذهن جودیا رسید، کتابی که وی برای کنار آمدن با ضربه ناشی از قتل فلوید خواند.

این فعال مدنی کوچک در نگارش کتاب خود با حمایت های فراوان دنیای نشر برخوردار است. لیلی کویل از ناشران انتشارات بیورز پاند پرس مینه سوتا، دارسی بل مایرز تصویرگر و شلتا براندیج نویسنده، همگی جودیا را در روایت این داستان کمک خواهند داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 521

به "خبرنگاران شاهد 9 ساله درباره قتل فلوید کتاب می نویسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شاهد 9 ساله درباره قتل فلوید کتاب می نویسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید