خبرنگاران هکرها به چین و سازمان بهداشت جهانی حمله کردند

به گزارش درگ فایل، پکن- خبرنگاران- یک شرکت اینترنتی در چین از حمله عظیم یک گروه هکری به نام دارک هتل (هتل سیاه) به سرورهای رایانه ای نهادهای دولتی این کشور و همچنین سازمان بهداشت جهانی اطلاع داد.

خبرنگاران هکرها به چین و سازمان بهداشت جهانی حمله کردند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در گزارش این گروه اینترنتی که با نام چیهو 360 شناخته شده آمده است هکرها علاوه بر چین، حملات زیادی نیز به نهادهای دیپلماتیک از جمله نمایندگی های سیاسی در ایتالیا، انگلستان، تایلند، کره شمالی و سازمان بهداشت جهانی انجام داده اند.

گروه هتل سیاه که ظاهرا در آسیای شرقی فعال است این حملات را با بهانه شیوع کرونا انجام داده است گزارش حاکی است از نگاه کارشناسان همین گروه اخیرا حملاتی را در فضای مجازی علیه سازمان بهداشت جهانی انجام داده است و این نگرانی وجود دارد که چنین اقدامی تاثیرات منفی بر مهار کرونا داشته باشد.

گروه چیهو چین می افزاید حملاتی در ماه مارس به شماری از سازمان های دولتی چین انجام شده و در روزهای اخیر به نهادهایی در شهرهای پکن و شانگهای هم حمله شده است.

با این وصف وزارت خارجه چین تا به امروز درباره این حملات اظهار نظر ننموده و سازمان بهداشت جهانی هم سکوت نموده است.

چنین حملاتی مخاطرات جدی برای سرمایه های موسسات، نهادها و شرکت های دولتی چین ایجاد می نماید و چون بسیاری از کارکنان در حال دورکاری هستند، شرایط کمی سخت تر شده است.

این گروه قبل از این مسئول حملاتی در فضای مجازی در سال 2007 میلادی بوده است و اصولا کارکنان و سازمان های دولتی را در کره شمالی، آمریکا ، ژاپن و چین هدف قرار می دهد.

گروه خدمات و پشتیبانی اینترنتی چیهو چین پیش بینی نموده است که هکرها می خواسته اند اطلاعاتی درباره همه گیری کرونا پیدا نمایند و احتمالا می خواسته اند به فناوری و روش های درمانی بیماران مبتلا به کرونا در چین دست یابند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 337

به "خبرنگاران هکرها به چین و سازمان بهداشت جهانی حمله کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هکرها به چین و سازمان بهداشت جهانی حمله کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید