خبرنگاران پوشش رنگین کمانی دختران رای اولی هرمزگان درپای صندوق های رای

به گزارش درگ فایل، بندرعباس- خبرنگاران- دختران رای اولی هرمزگانی امروز جمعه دوم اسفندماه با لباس های سنتی ومحلی وبا پوشش رنگین کمانی خود ازهمان نخستین ساعت های رای گیری درپای صندوق های رای حاضر شدند تا با حضوری پرشور و آگاهانه پانهادن به نخستین بلوغ سیاسی خود را جشن بگیرند.

خبرنگاران پوشش رنگین کمانی دختران رای اولی هرمزگان درپای صندوق های رای

دختران هرمزگانی امروز با چادرهای بندری رنگارنگ به رنگ صورتی، سبز، قرمز، بنفش و زرد؛ لباس محلی گل دار، شلوارهای بندری (گلابتون دوزی وخوس دوزی شده) و روبندهای (برقه های) تزیینی به صحنه انتخابات آمده بودند تاهم به نوعی فرهنگ غنی خود را به جهانیان نشان دهند وهم اینکه، به وظیفه شرعی وقانونی خود عمل کرده باشند.

لباس های محلی بانوان ودختران هرمزگانی با کاربرد هنری رنگ های بکاررفته درآن، راز چشم نوازی داشت که به عنوان شان انسانی و نمادی از هویت فرهنگی به شایستگی از گذشته تا به امروز از شانیت انسانی مردمان این استان صیانت کرده است.

دختران رای اولی شیعه واهل سنت خطه جنوب که به عنوان عضوی از جامعه ایرانی در تعیین سرنوشت خود حق نظر داشته اند، در گفت وگو با خبرنگاران از کنندگان منتخب خود ابتدا خواستار وحدت وهمبستگی درجامعه شدند.

مطرح کردن مسائل اقتصادی و معیشتی مردم هرمزگان از جمله رسیدگی به وضع اشتغال وبیکاری، مسائل اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق که باعث ازهم پاشیدگی خانواده ها می شود وهمچنین پیگیری وضع نامناسب فاضلاب وخورهای شهر از دیگر خواسته ها وانتظارات به حق این بانوان 18 سال به بالای هرمزگانی از منتخبان مجلس بود.

نیمی از 72 هزار و 402 رای اولی هرمزگان را بانوان تشکیل می دهند که این بانوان پس از مدت ها انتظار با شور و شوق فراوان و به عشق رهبرشان، سردارشان، شهیدان شان، وطن شان، دین شان، شرف شان و امنیت شان آمده بودند تا دشمن بداند که تک تک رای این جوانان درسرنوشت ایران مهم است.

مهدیه مرادی یک بانوی رای اولی هرمزگانی است که از ساعت 6 ونیم صبح امروز جمعه با پوشش محلی و شلوار جنگلی (گلابتون دوزی شده) به همراه مادر وخواهر سه ساله اش برای رای انداختن به شعبه اخذ رای درمسجد قدس شهر بندرعباس آمده بود.

او می گوید: من یک رای اولی ام که با شور و اشتیاقی فراوان به عشق رهبر، سردار دل ها و به عشق وطن خود رای خود را به صندوق آرا انداختم و امیدوارم هرآن کس که انتخاب می شود رسیدگی به مسائل ومسائل هرمزگان بویژه وضع نامناسب خورهای شهر بندرعباس وچاره اندیشی در رفع فاضلاب به دریا را در اولویت کاری خود قراردهد.

فاطمه غلامی زاده نیز درمیان صف طویلی از جمعیت با در دست داشتن شناسامه خود که نشان می داد 18 سال کامل داشت، گفت: من از کنندگان منتخب خود می خواهم، از بندرعباس که به عنوان پایتخت اقتصادی کشور یاد می شود برای رفع مشکل بیکاری وایجاد اشتغال جوانانی همچون (من بیکار) چاره اندیشی شود.

این دارنده مدرک دیپلم ریاضی فیزیک گفت: اکنون من مدرک دیپلمم را گرفته ام اما با این شرایط اقتصادی واقتصادی نمی توانم ادامه تحصیل دهیم و به دانشگاه بروم.

یکی دیگر از بانوان 20 ساله و رای اولی هرمزگان می گوید: وظیفه کننده این نیست که وعده و وعید عمرانی را در منطقه انتخابی خود به مردم بدهد بلکه باید بتواند قانون مورد نیاز برای رفع مسائل ومسائل وتحریم ها را پیدا کند و آن را پیاده کند.

مونا نجفی دختر 19 ساله رودانی نیز گفت: اگر امروز به پای صندوق های رای آمده ام چون وظیفه ملی وشرعی خود می دانم و همان گونه که رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید و روحانیت فرمودند انتخابات یک تکلیف سرنوشت ساز برای ملت ایران است.

نجفی که به همراه دوستان خود در زمان عصر به پای صندوق رای آمده بود، گفت: در صف طویل و منظمی که تعداد آن ها به 200 تا 300 نفر می رسید، به انتظار نشستم و این ساعت های طولانی را صبوری کردم تا غرور ملی ام را به جهانیان ثابت کنم و خاری به چشم دشمنان باشم.

وی با اشاره به اینکه مسائل اجتماعی همچون اعتیاد وطلاق و ازهم پاشیدگی خانواده ها نه تنها درهرمزگان بلکه در کل کشور بیداد می کند، از کنندگان منتخب خود خواستار رسیدگی به این مسائل شد.

جشن سیاسی 72 هزار و 402 رای اولی درهرمزگان

رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: یک میلیون و 174 هزار نفر در این استان واجد شرایط رای دادن هستند که 72 هزار و 402 نفر از این ها رای اولی هستند.

سعید ناجی افزود: متولدان 2 اسفند 80 به قبل می توانند امروز جمعه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رای دهند.

وی بیان داشت: 44 داوطلب انتخاباتی در استان هرمزگان برای دریافت پنج کرسی مجلس یازدهم شورای اسلامی باهم رقابت می کنند.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: از این تعداد، 25 نفر درحوزه انتخابیه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد وبوموسی برای دریافت سه کرسی، 10 نفر در حوزه غرب بندرلنگه، بستک و پارسیان برای یک کرسی و 9 نفر در حوزه شرق میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد برای یک کرسی وارد عرصه رقابت کنندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شدند.

ناجی بیان داشت: تعداد 9 هزار نفر عوامل اجرایی در یکهزار و 318 شعبه اخذ رای هم اکنون کار برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را در این استان برعهده دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 202

به "خبرنگاران پوشش رنگین کمانی دختران رای اولی هرمزگان درپای صندوق های رای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوشش رنگین کمانی دختران رای اولی هرمزگان درپای صندوق های رای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید