خودارضایی و نازایی؛ چه رابطه ای بین این دو وجود دارد؟

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران | سرویس زناشویی - خودارضایی عملی است که در خصوص عوارض آن اطلاعات ضد و نقیضی وجود دارد. یکی از عوارض خودارضایی در باور عموم، نازایی و ناباروری است. آیا به راستی خودارضایی می تواند علت ناباروری مردان و نازایی زنان باشد؟ این عمل چگونه باعث نازایی می گردد؟ اگرشما نیز به دنبال پاسخ این سوالات هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله ارتباط خودارضایی و نازایی و ناباروری را آنالیز می کنیم.

خودارضایی و نازایی؛ چه رابطه ای بین این دو وجود دارد؟

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

  • خودارضایی
  • خودارضایی و نازایی زنان
  • خودارضایی و ناباروری مردان
  • عوارض خودارضایی در زنان و مردان

خودارضایی

به تحریک کردن آلت تناسلی فرد توسط او، خود ارضایی گفته می شود. مردان و زنان به علل مختلفی دست به خودارضایی می زنند. فروید، روانشناس اتریشی، باور داشت که میل به برقرار رابطه جنسی در انسان از دو خواستگاه غریزه و عاطفه انسان ها نشات می گیرد. به این ترتیب، خودارضایی در زنان و مردان، به دلیل غریزه و فیزیولوژی بدن اتفاق می افتد و هیچ دلیل عاطفی در آن دخیل نیست زیرا در این نوع رابطه شریک جنسی وجود ندارد. خود ارضایی در هر سنی در بین زنان و مردان وجود دارد و علل مختلفی می تواند داشته باشد.

خودارضایی و نازایی زنان

خودارضایی در زنان علت اصلی نازایی محسوب نمی شود، اما می تواند منجر به کاهش احتمال بارداری و نازایی شود. هنگامی که زنان به ارگاسم می رسند، دهانه رحم به طور طبیعی پایین می آید. این اتفاق، عکس العمل طبیعی بدن برای افزایش احتمال باروری است. وقتی که زن عادت به خودارضایی دارد، ممکن است قبل از مرد به ارگاسم برسد، در این صورت اسیدهای واژن وارد دهانه رحم می شود و تعداد اسپرم های زنده مانده برای بارور کردن تخمک را کاهش دهد.

خودارضایی و ناباروری مردان

ضعیف بودن اسپرم ها یکی از مواردی است که منجر به ناباروری در آقایان می شود. بدن برای فراوری اسپرم با کیفیت بالا و به مقدار کافی جهت باروری، حدود دو تا سه روز وقت ضروری است. خودارضایی مکرر به خودی خود باعث ناباروری نمی شود، اما منجر به پایین آمدن کیفیت و تعداد اسپرم ها می شود. یکی دیگر از علت های کاهش باروری در آقایان، زودانزالی است. در صورتی که مرد قبل از شریک جنسی خود ارضا شود، احتمال باروری کم می شود. علاوه براین، خودارضایی ممکن است تمایل فرد را به رابطه با شریک جنسی واقعی را کاهش دهد.

گفتنی است که ضعیف شدن اسپرم ها همواره به دلیل خودارضایی نیست و عوامل دیگری نیز در این موضوع تاثیرگذار هستند. مهم ترین عوامل ضعیف شدن اسپرم عبارتند از:

1. پوشیدن شلوارهای تنگ

2. استعمال دخانیات

3. استرس

4. نوشیدنی های الکلی

عوارض خودارضایی در زنان و مردان

خودارضایی برای زنان و مردان در هر سنی، دارای عوارض جسمی و روحی فراوان است. از مهم ترین آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. احساس خستگی و کسالت دائمی

2. تندخویی و زودرنجی

3. بی خوابی یا بدخوابی

4. انزال زودرس و غیرارادی در مردان

5. افسردگی به علت حس گناه

سخن آخر

به طور کلی خودارضایی و نازایی ارتباطی بایکدیگر ندارند، اما عوارضی را برای انسان در پی دارد که می تواند زوجین را برای صاحب فرزند شدن دچار مشکل کند. بنابراین بهتر است این عادت را کنار گذاشته و به جای آن از رابطه جنسی با همسر خود لذت ببرید. در این رابطه پیشنهاد می کنیم مطلب بهترین راهکارهای ترک خودارضایی را مطالعه فرمایید. در سرانجام نباید فراموش کنید نظرات و پیشنهادات خود را به وسیله بخش نظرات و پرسش ها با ما و سایر همراهان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1026

به "خودارضایی و نازایی؛ چه رابطه ای بین این دو وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودارضایی و نازایی؛ چه رابطه ای بین این دو وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید