دلجویی از بیماران و کادر درمان با 100 هزار وعد غذای متبرک

به گزارش درگ فایل، مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی ضمن اعلام طرح های متنوع این بنیاد برای مقابله با بیماری کرونا در سطح کشور، از برنامه اطعام در همه بیمارستان های درگیر کرونا با 100 هزار وعده غذای متبرک، اهدای 50 هزار بسته تبرکی ویژه کادر درمانی و خدمت رسانی بیش از دو هزار و 750 خادمیار در سراسر کشور اطلاع داد.

دلجویی از بیماران و کادر درمان با 100 هزار وعد غذای متبرک

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین استادآقا، مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی درخصوص کیفیت خدمات رسانی بنیاد کرامت رضوی در شروع سال نو و یاری به فرایند درمان بیماران کرونایی کشور، اظهار کرد: فعالیت های اصلی این بنیاد غالباً در دو محور حمایت از مدافعان سلامت به ویژه در 10 استان درگیر بیماری کرونا و نیز ساماندهی گروه های جهادی خلاصه می گردد.

وی اضافه نمود: فعالیت گروه های جهادی اعم از حوزوی و دیگران به وسیله ارتباط دریافت با دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ها هماهنگ شده است. اجرای برنامه هایی از قبیل: همیار سلامت را با موضوع یاری به بیمارستان ها و کادر سلامت، یاری به تغسیل بیماران فوت شده، ضدعفونی و پاکسازی معابر عمومی و نیز استقرار در پمپ بنزین ها برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری به وسیله دست زدن رانندگان به نازل ها با یاری نیرو های خادمیار استانی در حال اجرا است.

استادآقا با اشاره به طرح نسیم مهر رضوی با هدف قدردانی از کوشش بی وقفه کادر درمانی کشور ادامه داد: به دستور تولیت آستان قدس رضوی، در همه بیمارستان های کشور که بیماران کرونایی را پذیرش نموده اند، یک وعده غذای متبرک با حضور خادمان بارگاه منور رضوی توزیع می گردد.

وی همچنین ابراز کرد: در این بیمارستان ها، توسل به اهل بیت (ع) و پخش زنده حرم مطهر همزمان با توزیع غذا انجام می گردد. اهدای بسته های متبرک رضوی به تعداد کادر درمانی بیمارستان های تحت پوشش این طرح از دیگر اقدامات در دست اقدام بنیاد کرامت رضوی است.

به گفته مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی، طرح نسیم مهر رضوی در گام نخست از استان اصفهان با توزیع حدود 10 هزار وعده غذا در هشت بیمارستان شروع شد. استان های مرکزی و تهران هم در گام های بعدی تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند. اجرای این طرح در استان تهران از دیروز شروع شده و به دلیل وجود بیمارستان های متعدد در پایتخت، بتدریج طی یک هفته انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه استان ها طی 10 روز آینده تحت پوشش این طرح قرار می گیرند، اضافه نمود: از خانواده های شهدای سلامت هم در کنار تقدیر از خدمات و کوشش های فعالان عرصه درمان، با حضور در منزل آن ها و اهدای بسته های تبرکی تجلیل می گردد.

استادآقا، اطعام بیمارستان های کل کشور با 100 هزار وعده غذای متبرک را طبق برنامه های معین شده این بنیاد خاطرنشان کرد و گفت: برای کادر درمانی بیمارستان ها هم از 50 هزار بسته متبرک رضوی در نظر گرفته شده، 20 هزار بسته آماده شده و مابقی در حال تهیه و آماده سازی است.

وی با بیان میزان مواد مواد ضدعفونی و لوازم بهداشتی، گفت: 250 هزار لیتر ماده ضدعفونی نماینده را برای استفاده گروه های خادمیاری سراسر کشور تأمین کردیم. همچنین حدود 20 هزار ماسک و 5 هزار گان را بتدریج در اختیار این گروه ها قرار می دهیم.

این مقام مسئول در آستان قدس رضوی یادآور شد: به غیر از تهران، در هر استان حدود 25 خادمیار مشغول خدمت هستند و برای اجرای طرح نسیم مهر رضوی تعداد 750 نفر ارائه خدمت می نمایند. در استان تهران هم قریب 2 هزار نفر برای خدمت رسانی اعلام آمادگی و ثبت نام نموده و در راستای اجرای طرح های حمایت از مدافعان سلامت به این گروه ها پیوستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 299

به "دلجویی از بیماران و کادر درمان با 100 هزار وعد غذای متبرک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلجویی از بیماران و کادر درمان با 100 هزار وعد غذای متبرک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید