زاخارووا: آمریکا سیاست تشدید تنش با روسیه را پیش گرفته است

به گزارش درگ فایل، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام نمود: تحریم شهروندان روس از سوی آمریکا نشانگر این واقعیت است که واشنگتن سیاست تشدید تنش ها در روابط دوجانبه با روسیه را دنبال می نماید.

زاخارووا: آمریکا سیاست تشدید تنش با روسیه را پیش گرفته است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش روز آدینه خبرنگار ایرنا از مسکو، ماریا زاخارووا در نشست خبری هفتگی در ساختمان وزارت امور خارجه روسیه گفت: روسیه هیچگاه در انتخابات آمریکا مداخله ننموده و قصد ندارد در فرایند انتخابات این کشور یا هر کشور دیگر مداخله کند.

وی اضافه نمود: دولت آمریکا قصد خود برای ادامه سیاست تشدید تنش در روابط دوجانبه با روسیه را نشان می دهد که مایه تاسف است.

زاخارووگفت: بنظرم این انتخاب هدفمند اشخاصی است که سیاست آمریکا در خصوص روسیه را شکل می دهند.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای از اضافه نموده شدن نام چهار شهفرایند روس به فهرست تحریم های دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه محسوب می گردد، اطلاع داد.

در این بیانیه ادعا شده است که چهار شهفرایند روس کوشش نموده اند که بر فرایند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأثیر گذاشته و نهادهای دموکراتیک این کشور را تضعیف نمایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ما ادعای آمریکا مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات این کشور را بی اساس می دانیم چرا که هیچ مدرکی برای اثبات آن ارائه نشده است.

وی گفت که پس از تحریم جدید آمریکا در خصوص شهفرایندان روس، امکان بهتر شدن روابط روسیه و آمریکا کمتر شده است.

اتحادیه اروپا با تمدید تحریم روسیه در بن بست می ماند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که تمدید تحریم های اتحادیه اروپا در خصوص روسیه با اظهارات غیرسازنده مقامهای اروپایی در خصوص این کشور مطابقت می نماید.

اتحادیه اروپا دیروز تحریم ها در خصوص روسیه را در رابطه با مساله اوکراین، برای شش ماه دیگر تا اواسط ماه مارس سال 2021 تمدید کرد.

زاخارووا گفت: این گام اتحادیه اروپا را از دادن یک فرصت دیگر برای خروج اتحادیه اروپا از بن بستی می دانیم که در سال 2014 گرفتار شد و دورنمای توسعه روابط با روسیه را با شرایط اوکراین مرتبط کرد.

وی با انتقاد از شیوه تحریمی اتحادیه اروپا اضافه نمود: از بروکسل دعوت می کنیم از این شیوه ها که با معیارها و قوانین بین المللی مطابقت نمی نماید، صرف نظر کند.

اظهارات مقامهای چک در خصوص شرط همکاری با روسیه حیرت آور است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که اظهارات مقامهای کشور چک که قصد دارند رایزنی با روسیه در خصوص همکاری با این کشور را با وضع سلامتی الکسی ناوالنی مرتبط نمایند، حیرت آور است.

وی گفت: وضع سلامتی ناوالنی هیچ ارتباطی با همکاریهای روسیه و چک ندارد.

الکسی ناوالنی دو هفته پیش در حالی که از تومسک در سیبری به مسکو پرواز می کرد در هواپیما دچار حمله عصبی شدید شد و در حالی که به کما رفته بود در بیمارستانی در شهر اومسک سیبری بستری شد.

پس از یک هفته، مخالفان دولت روسیه توانستند از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اجازه خروج او از کشور و اعزامش به آلمان را بگیرند.

مقام های آلمانی به تازگی مدعی شدند که ناوالنی با ماده ای سمی به نام نوویچوک که دو سال پیش در مسمومیت سرگئی اسکریپال سرهنگ سابق روسی پناهنده به انگلیس و دخترش یولیا بکار گرفته شده بود، مسموم شده است.

ابراز امیدواری برای برطرف اختلافات چین و هند

زاخارووا در ادامه سخنان خود گفت که روسیه امیدوار است پکن و دهلی نو بتوانند راهکار مسالمت آمیز برای مناقشه مرزی دو کشور بیابند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه سیر اوضاع در خط کنترل بین دو کشور را پیگیری می کنیم، اظهار کرد: امیدواریم که این دو کشور به عنوان اعضای مسئول جامعه جهانی بتوانند راههای قابل قبول برای دو طرف برای برطرف تنش ها بیابند.

وی در همین حال گفت که مسکو تمایل این دو کشور برای اقدام مستقل در این مساله بدون مداخله خارجی ازجمله روسیه را ارج می نهد.

زاخارووا در بخش دیگر نشست خبری دولت اوکراین را متهم کرد که با بستن کانال آبرسانی به شبه جیره کریمه، ساکنان این منطقه را از آب مورد احتیاج محروم نموده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 631

به "زاخارووا: آمریکا سیاست تشدید تنش با روسیه را پیش گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: آمریکا سیاست تشدید تنش با روسیه را پیش گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید