فرماندار خاش: فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین خدمت به مدافعان سلامت است

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین خدمت به مدافعان عرصه سلامت بوده که با ایثار و روحیه جهادی و شجاعانه به مردم خدمت می نمایند.

فرماندار خاش: فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین خدمت به مدافعان سلامت است

صاحب گل صالحی در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونای خاش اضافه نمود: انسان سالم محور توسعه پایدار است، بنابراین در جامعه سلامتی و بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی بیان نمود: در عرصه مقابله با بیماری ویرورسی کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور وحدت و همدلی مردم و مسئولان به نمایش گذاشته شد.

صالحی ادامه داد: همکاری های بین بخشی دستگاه ها، تعامل و مشارکت اقشار مردم، اصلاح روش های زندگی، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و فرهنگ سازی در مباحث بهداشتی و زیستی سبب کاهش آمار تلفات بیماری کرونا در کشور شد.

مقام عالی دولت در خاش گفت: ادامه فرایند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از شیوع بیماری پیشگیری می نماید.

صالحی با اشاره به اینکه در حدود دو ماه اخیر 26 مورد مثبت از ابتلا به بیماری کرونا در خاش به ثبت رسیده و پنج نفر از این نفرات فوت نموده اند گفت: حضور تمام افراد خانوار در بازار برای خرید و شلوغی آن در خاش نگران نماینده است و ضرورت دارد که همه اقشار جامعه به سلامتی خود و اطرافیان و جامعه بیشتر اهمیت بدهند و بدون دلیل از منزل خارج نشوند.

دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش هم بیان نمود: بر حسب گزارش های کارشناسان بهداشت 30 درصد از شهفرایندان ناقل بیماری اند و 55 درصد نیز علایم بیماری را دارند، بنابراین رعایت موارد بهداشت فردی و اجتماعی را توصیه می کنیم.

وی اضافه نمود: در صورت ادامه فرایند شلوغی بازار برای تعطیلی آن تصمیم گیری گردد و هم اینک نیز نظر ما فعالیت زوج و فرد اصناف و تعطیلی روزهای آدینه است زیرا مردم ما اصلا رعایت نمی نمایند و به توصیه های بهداشتی توجهی ندارند.

علی نقی زاده رئیس مرکز بهداشت خاش نیز گفت: در دو کلینیک غربالگری سلامت خاش و نوک آباد 1390 نفر ویزیت و 72 مورد مشکوک نیز شناسایی شده و 20 نفر نیز به صورت سرپائی تحت درمان قرار گرفته اند.

وی بیان نمود: از 23 فروردین ماه 22 تیم عملیاتی و نظارتی با اجرای گشت مشترک 1726 مورد نظارت بر اصناف خاش را انجام داده اند که در نتیجه 50 متخلف به تعزیرات معرفی شده اند.

محمود کردی رئیس بیمارستان امام خمینی خاش نیز گفت: 80 درصد از افراد جامعه تصور می نمایند که علائم بیماری را ندارند و خطرات و تهدیدات آن را جدی نمی گیرند که این موضوع برای ما نگران نماینده است.

عبدالمجید تمندانی شهردار و مهدی اسماعیلی مدیر اداره صنعت و معدن و تجارت و احمد جمشیدزهی رئیس اداره کار خاش نیز در گزارش هایی جداگانه بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بازار این شهر تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 394

به "فرماندار خاش: فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین خدمت به مدافعان سلامت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار خاش: فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین خدمت به مدافعان سلامت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید