متهم کردن حشد شعبی غیر منصفانه است

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، فالح الفیاض رئیس سازمان حشد شعبی عراق گفت که مطرح کردن مسائلی از قبیل دست داشتن این نیروها در برخی پرونده های داخلی غیر منصفانه است.

متهم کردن حشد شعبی غیر منصفانه است

الفیاض بیان نمود:: سازمان حشد شعبی مسئول اقدامات افراد که خود را منتسب به این سازمان می دانند نیست. الفیاض بیان نمود: کسی که هیئتهای دیپلماتیک را هدف قرار می دهد جز گروه هایی محسوب می شود که قانون را زیر پا می گذارند. حرف و حدیث در خصوص دست داشتن نیروهای حشد شعبی در این قبیل پرونده های داخلی غیر منصفانه است.

وی ادامه داد: برخی جریان های سیاسی مخالفت خود را با حضور آمریکایی ها در عراق اعلام می کنند و آنها خود، مسئول مواضعشان هستند. هر اقدام نظامی خارج از چارچوب حاکمیت، از سوی قانون، بازخواست می شود.

پیش از این برخی جریان های مغرض و رسانه های وابسته به آنها، نیروهای حشد شعبی را در برخی درگیری ها و خرابکاری های داخلی در عراق متهم کرده بودند.

رئیس سازمان حشد شعبی ادامه داد: کمیته تحقیقات در مسأله هدف قرار دریافت هیئتهای دیپلماتیک نهادی سیاسی نبوده و در صدد اتهام پراکنی نیست. وظیفه این کمیته یافتن حقیقت و شناسایی عاملان حمله است. این کمیته در پی شواهد است و خاتمه تمام عاملان حمله به هیئتهای دیپلماتیک را به پای میز محاکمه خواهد کشاند.

وی اعلام کرد که برخی کشورها از وجود حشد شعبی نگرانند. آتش زدن مقر حزب دموکرات کردستان اقدامی مجرمانه است چرا که این حزب ریشه در فرهنگ بخش قابل توجهی از بافت مردمی عراق دارد. ما از برافراشته شدن پرچم حشد شعبی برفراز مقر حزب دموکرات احساس شرمساری می کنیم.

الفیاض ادامه داد: آتش زدن نهادها و مؤسسات اقدامی غیرقانونی است که فرایندهای سیاسی و نیز تلاش های تظاهرات کنندگان را بر باد می دهد. بدگویی هوشیار زیباری وزیر خارجه اسبق عراق درباره حشد شعبی از سر لغزش زبان بوده و رهبران حزب دموکرات آن صحبت ها را نپذیرفتند.

وی گفت: حشد شعبی مسئله ای با الکاظمی و یا هر جنبشی در منطقه سبز بغداد ندارد، به علاوه هیچگونه خصومت یا دلخوری میان ما و نخست وزیر نیست. الفیاض با یادآوری حادثه الفرحاتیه و کشتار شهروندان عراقی گفت که این حادثه خارج از چارچوب قانون بود و قیس الخزعلی رئیس جنبش عصائب اهل حق متعهد شده که در قبال هیچیک از عاملان جنایت الفرحاتیه محافظه کاری نکند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 685

به "متهم کردن حشد شعبی غیر منصفانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم کردن حشد شعبی غیر منصفانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید