مسکو: اتحادیه اروپا نه فقط فاقد قدرت که فاقد استقلال نیز است

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سناتور کنستانتین کاساچف رئیس کمیته امور خارجی سنای روسیه امروز یکشنبه و در واکنش به سخنان جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ بیان کرد: اتحادیه اروپا فاقد استقلال است.

مسکو: اتحادیه اروپا نه فقط فاقد قدرت که فاقد استقلال نیز است

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

رئیس کمیته امور خارجی سنای روسیه در این باره اعلام نمود: اتحادیه اروپا نه فقط فاقد قدرت، بلکه فاقد استقلال است و در حالی اروپا در راستای فرمانبردای کامل و دنباله روی از برادر بزرگ (آمریکا) است که اعمال تحریم های ثانویه علیه شرکای اروپایی در حال اجرا است.

وی در این باره اضافه نمود: قدرت اتحادیه اروپا نه برای خود اروپا و نه برای منافع مشترکش، بلکه برای منافع واشنگتن کار خواهد نمود.

به گفته این سناتور، اگر روسیه و اتحادیه اروپا با اقدامات یکسان می فهمیدند که با استقلال و توانایی یاری به حل مسائل مشترک را دارند؛ سخنان بورل قابل اعتراض نبود.

این درحالیست که جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه در جریان کنفرانس امنیتی مونیج گفت که اتحادیه اروپا توان استفاده از زبان قدرت را ندارد؛ در حالی که آمریکا از زبان قدرت استفاده می نماید؛ چرا که قادر به انجام این کار است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 169

به "مسکو: اتحادیه اروپا نه فقط فاقد قدرت که فاقد استقلال نیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: اتحادیه اروپا نه فقط فاقد قدرت که فاقد استقلال نیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید