مقررات سفر از ایران به اتریش اعلام شد

به گزارش درگ فایل، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، مقررات سفر از ایران به اتریش اعلام شد.

مقررات سفر از ایران به اتریش اعلام شد

اتریش درحال حاضر به افرادی که دارای پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ سوئیس/ انگلستان/ آمریکا/ کانادا هستند یا اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس را دارند یا دارای ویزای معتبر تایپ D اتریش و حوزه شنگن هستند یا ویزای تایپ C اتریش را دارند، اجازه ورود می دهد.

براساس مقرراتی که بتازگی این کشور در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی گفت، تمام مسافران بالای 12 سال باید در محدوده 72 ساعت مانده به ورود، در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت یا شرکت هواپیمایی که با آن سفر انجام می شود، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی آن به انگلیسی و با QR code را همراه داشته باشد.

مسافران دارای کارت وکاسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون آنها 21 روز یا از دومین دز نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترانزنکا یا سینوفارم 14 روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود، مشروط بر اینکه از زمان انجام واکسن دز دوم بیش از 270 روز نگذشته باشد. مسافرانی که 270 روز از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، باید دز تکمیلی (نوبت سوم واکسن) را دریافت کرده باشند.

کارت واکسیناسیون به انگلیسی باید همراه مسافر باشد. اتریش از جمله کشورهایی است که هنگام سفر به آن باید گواهی واکسن صادر شده از ایران معادل سازی شود تا در اماکن بسته همچون موزه، رستوران و مراکز خرید قابل استناد باشد. در غیر اینصورت، از ورود افراد حتی با وجود کارت واکسن ایرانی جلوگیری خواهد شد.

به گفته آژانس داران در ایران، سختگیری در صدور ویزای اتریش بویژه در دوران کرونا باعث شده تا فعلا توری به این مقصد اجرا نشود. در سایت سفارت اتریش در ایران نیز به این نکته اشاره شد که سفرهای ورودی به اتریش به علت همه گیری کووید-19 محدود شده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1448

به "مقررات سفر از ایران به اتریش اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سفر از ایران به اتریش اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید