مهمترین سناریوهای امروز بورس

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران؛ دادوستدهای امروز را باید همزمان با وقوع دو رویداد پیش بینی کرد. در این میان البته سیاست های حمایتی دولت در صعود بازار بی تاثیر نیست. با این وصف در بازارهای جهانی هر اونس طلا به بالای 1800 دلار رسید.

مهمترین سناریوهای امروز بورس

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای بورس ، شرایط بازار در این هفته تغییر محسوسی نداشته است. عوامل بنیادی تغییرخاصی نداشته است و اکنون هم زود است که بخواهیم نرخ دلار 22 هزار تومانی را در فرایند سودآوری شرکت ها دخیل بدانیم. دیگر بازارهای موازی نیز طی این هفته نوسان چشمگیر نداشته اند. مقاومت روانی یا تکنیکالی خاصی نیز بر سر راه شاخص کل نبوده و در نتیجه انتظار اصلاح بر اساس عوامل پیش بینی شده، اندک است. در سه هفته اخیر هر اصلاح مختصر شاخص کل بورس با هجوم نقدینگی روبرو شده و در نتیجه آن اصلاح تاثیرگذار و بلندمدت نبوده است. امروز نیر فرایند بازار می تواند تحت تاثیر دو مولفه باشد؛

نخست ادامه عرضه اولیه ولپارس که از روز گذشته آغاز شد ولی از شواهد امر تعیین است که همچنان برخی از سهامداران برای ثبت درخواست خود با مشکل روبرو بوده و امروز باید شانس خود را مجدد امتحان کنند.

مولفه دیگر نیز به جو روانی آخرین روز کاری هفته باز می شود. برخی از سهامداران ترجیح میدهند قبل از روزهای تعطیل بخشی از سبد خود را نقد و دو روز تعطیل پیش رو را با خیال آسوده تری سپری کنند.

در نتیجه نیمه ابتدایی معاملات امروز می تواند با افزایش عرضه ها همراه باشد اما در نیمه دوم، انتظار داریم حجم تقاضا مجدد رشد داشته باشد و بازار فرایند صعودی خود را حفظ کند. برخی از فعالان بازار اعتقاد دارند تا زمانی که دو صندوق ETF دولتی بعدی، عرضه نشود، هم حمایت های دولت از بازار ادامه خواهد داشت و هم فرایند صعودی بازار حفظ خواهد شد. اگر چه این تحلیل میتواند درست باشد اما نباید از یاد برد که بخشی از ذات بازار اصلاح است و در این جهت صعودی ممکن است در برهه هایی از زمان، تمایل بازار به اصلاح قیمت ها افزایش یابد.

فرایند رو به رشد بازارهای جهانی

بازارهای جهانی در روزهای گذشته همچنان فرایند صعودی ملایمی داشته اند. هر اونس طلا توانسته است خود را بالاتر از مقاومت مهم 1800 دلاری تثبیت کند و در این لحظات در محدوده 1806 دلار در حال نوسان است. هر بشکه نفت برنت نیز همانند ابتدای هفته در محدوده 43 دلار در هر بشکه معامله می شود. در بازار فلزات پایه نیز اغلب کامودیتی ها رشد مختصری داشته اند. مس در محدوده 6200 دلار در حال نوسان است و آلومینیوم، روی، پلاتین و پالادیوم نیز تغییر محسوسی نداشته اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 531

به "مهمترین سناریوهای امروز بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین سناریوهای امروز بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید