نبود زیرساخت عاملی برای بی تمایلی سنگ شکن ها برای خروج از حریم شهر بجنورد

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران/خراسان شمالی معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: نبود زیرساخت های عاملی برای بی تمایلی سنگ های شکن ها برای خروج از حریم شهر بجنورد است.

نبود زیرساخت عاملی برای بی تمایلی سنگ شکن ها برای خروج از حریم شهر بجنورد

هراتی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه 15 واحد سنگ شکن در این استان فعالیت می نمایند، اظهارکرد: از این تعداد سه واحد در حریم شهر بجنورد و مابقی چسبیده به حریم این شهر قرار دارند.

وی تاکیدکرد: واحدهایی که در حریم شهر قرار دارند باید از خارج و در فاصله مناسب طبق استاندارد قرار گیرند.

هراتی اعلام نمود: اگر بخواهیم شهر پاکی از لحاظ هوا داشته باشیم باید واحدهای سنگ شکن چسبیده به حریم شهر نیز در فاصله دورتری قرار گیرند چراکه بالاخره فعالیت آن ها بر روی کیفیت هوای شهر تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: اما برای اینکه این واحدها از مکان های فعلی خود خارج شوند در مکان جدید باید زیرساخت های لازم برای ادامه فعالیت همچون راه دسترسی، برق و آب نیز ایجاد گردد.

این مقام مسئول توضیح داد: طی چند سال گذشته تعدادی از سنگ شکن هایی که در حریم شهر قرار داشتند نقل مکان نموده ولی در حریم چسبیده به شهر قرار گرفتند که علت آن نیز بحث زیرساخت ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز هم هوای بجنورد برای گروه های حساس سالم نبود، گفت: طی هفته گذشته هوای شهر بجنورد از کیفیت لازم برخوردار نبوده و ناسالم بوده است.

معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی اضافه کرد: آلودگی هوا طی چند روز اخیر به علت فعالیت سنگ شکن ها نبوده و یکی از عوامل تاثیر گذار موضوع غباری است که با تردد خودروها ایجاد شده است.

وی شرح داد: بعد از بارندگی هفته اخیر گل و لایی ها خشک شده و گرد و خاک آن با تردد خودروها در هوا ایجاد شده و غبار ایجاد شده ناشی از همین موضوع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 858

به "نبود زیرساخت عاملی برای بی تمایلی سنگ شکن ها برای خروج از حریم شهر بجنورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبود زیرساخت عاملی برای بی تمایلی سنگ شکن ها برای خروج از حریم شهر بجنورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید