نوورودان برتر سال 1400 معارفه شدند ، ستاری: الگوسازی یکی از اقدامات بنیاد ملی نخبگان است

به گزارش درگ فایل، نشست معارفه بنیاد ملی نخبگان ویژه مستعدان برتر نو ورود سال تحصیلی 1401-1400 با حضور سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان به صورت مجازی برگزار شد.

نوورودان برتر سال 1400 معارفه شدند ، ستاری: الگوسازی یکی از اقدامات بنیاد ملی نخبگان است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران،

رییس بنیاد ملی نخبگان در دیدار مجازی با استعدادهای برتر نوورود، با اشاره به ایجاد زیرساخت ها، ارتباطات و شرایط لازم در این بنیاد برای ارتقای توانمندی ها و حرکت استعدادها در جهت خلاقیت و نوآوری گفت: تلاش کردیم زیست بومی فراهم شود که کمک گر استعدادها در تصمیم گیری باشد اما جهت رسیدن به هدف به تلاش، پشتکار و اراده شما بستگی دارد.

ستاری، زیست بوم اقتصاد دانش بنیان و خلاق را به عنوان زمینه ای برای شکوفایی و هدایت استعدادها به سوی خلق ارزش افزوده و اشتغال آفرینی دانست و ادامه داد: این زیست بوم قابلیت های زیادی را برای شما ایجاد کرده و فرصتی را در اختیارتان قرار داده است که راهنمای شما در انتخاب جهت و تعیین آینده خود است. انتخاب اینکه شما می خواهید در آینده به چه سمتی حرکت کنید. می خواهید یک استاد دانشگاه باشید یا صاحب شرکتی دانش بنیان یا خلاق، که بتواند اشتغال قابل توجهی برای شما ایجاد کند.

الگوسازی استعدادهای برتر

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، الگوسازی را یکی دیگر از اقدامات بنیاد ملی نخبگان دانست و گفت: الگوی مناسب می تواند برای آینده نیروی انسانی مستعد و توانمند بسیار موثر باشد.

ستاری، نوآوری را یکی از مهم ترین مواهب زندگی انسان بیان کرد و افزود: مرگ یکی از بزرگترین نوآوری های خداوند است و جوان شدن در ذات خود نوآورانه است چراکه جوان، همراه خود اعتماد به نفس، نوآوری و تحرک می آورد.

رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین بیان کرد: قطعا با تلاش و حرکت خود و تصمیماتی که در آینده برای زندگی خود می گیرید می توانید به اهداف خود برسید. افرادی که به عنوان الگو از طرف بنیاد معرفی می شوند روی پای خود ایستاده اند، به واسطه توانمندی خود و نه ثروت خانواده و به واسطه خلاقیت فکر خود و ایده های یزرگ شان، به مرحله الگو شدن رسیده اند.

وی خطاب به استعدادهای برتر، به یاد داشتن افراد و کشوری را که به آنان در جهت فزونی استعداد و دیده شدن کمک کرده است را ضروری دانست و افزود: شما استعداد قابل توجه خود را شناخته اید اما در جهت نخبگی و الگوشدن نیازمند کمک و همراهی دبگران هستید اما محور و پایه رسیدن به هدف، خود استعدادها هستند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، زیست بوم خلاق و دانش بنیان را در خدمت شکوفایی استعدادهای برتر دانست و گفت: این زیست بوم در حال حاضر یکی از موهبت های بزرگی ست که وجود دارد، بنابراین از این زیست بوم برای رسیدن به اهداف خود برسید.

نخبه کسی است که برون داد اجتماعی داشته باشد

حسین ملک افضلی عضو فرهنگستان علوم پزشکی کشور نیز در این مراسم ضمن ارائه تجربیات خود از سال ها حضور در عرصه های علمی گفت: نخبه کسی است که برون داد اجتماعی داشته باشد و دانش و هنر خود را در جهت ایجاد تغییرات مثبت در جامعه به کار گیرد.

وی در ادامه سلامت معنوی، سلامت اجتماعی، خوداتکایی و تلاش و سلامت روانی را چهار عامل تاثیرگذار در موفقیت افراد و به ویژه نخبگان و مستعدان برتر برشمرد.

معرفی تسهیلات و حمایت های بنیاد ملی نخبگان و تشریح رویدادهای فرهنگی و کارگاه های آموزشی پایان بخش این مراسم بود که بصورت مجازی برگزار شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1489

به "نوورودان برتر سال 1400 معارفه شدند ، ستاری: الگوسازی یکی از اقدامات بنیاد ملی نخبگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوورودان برتر سال 1400 معارفه شدند ، ستاری: الگوسازی یکی از اقدامات بنیاد ملی نخبگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید