6 راه حل مفید برای بیماری های قلب دوم!

به گزارش درگ فایل، در این گزارش به نکاتی پرداخته ایم که با توجه به آن ها می توانید از قلب دوم خود مراقبت کنید.

6 راه حل مفید برای بیماری های قلب دوم!

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، از قدیم گفته اند که پا قلب دوم ماست و حتی برخی متخصصان طب سنتی معتقدند هرکدام از اجزای داخلی بدن کف پا نقطه ای دارد که با ماساژ آن، می توان مسائل داخلی را تا حدودی برطرف کرد. حالا که اهمیت این عضو بدن برایتان روشنتر شد بهتر است با آن مهربانتر باشید تا یک وقت این قلب نازنین نگیرد!

با ترک بجنگید!

از جمله مسائلی که ممکن است برای پا ها ایجاد شود، در مورد پوست آن است که دچار ترک، پوسته پوسته شدن یا خشکی میشود. درست است که بخش زیادی از این مشکل ارثی بوده و به طبیعت پوست مربوط است، اما قرار دریافت پا در معرض گرد و غبار و پوشیدن صندل هایی که از پا محافظت نمیکند، همچنین پابرهنه راه رفتن روی کفپوش هایی مانند موکت یا فرش و در نهایت پوشیدن کفش های نامرغوب جزو عواملی است که می تواند باعث تشدید این مشکل شود.

راهکار: اگر از کرم های مرطوب کننده پا و جوراب های نخی استفاده کنید تا حدود زیادی این مشکل برطرف خواهد شد. علاوه بر این باید از کفش های مرغوب استفاده کنید و در خانه هم پوشیدن کفش روفرشی را از قلم نیاندازید.

قارچ را از پا دور کنید

وقتی مدام پاهایتان در کفش باشید به دلیل تعریق پا، محیط مرطوبی ایجاد شده و در طولانی مدت میتواند زمینه بروز قارچ را فراهم کند.

راهکار: اگر لای انگشتان پاهایتان آثار قارچ را مشاهده کردید با مراجعه به پزشک دارو های درمانی برای این مشکل را مصرف کنید. علاوه بر این باید از کفش هایی استفاده کنید که تهویه مناسب دارند و جورابتان را هم نخی انتخاب کنید.

میخچه را میخکوب کنید

وقتی پا در اصطکاک و فشار قرار میگیرد، پوستش کلفتش میشود و زائده ای به نام میخچه ایجاد می شود. این زائده معمولا در نقاط برجسته پا که در تماس با کفش هستند ایجاد میشود.

راهکار: راه خلاصی از میخچه آن است که از کفش مناسب استفاده کنید و کفی طبی در کفشتان بگذارید و چسب میخچه بزنید.

وقتی پا ویروس می گیرد

گاهی اوقات بر اثر قرار دریافت پا در معرض آلودگی، روی پا زگیل ویروسی ایجاد میشود. برخی اوقات این مشکل با میخچه اشتباه گرفته می شود و همین تشخیص نادرست فرایند درمان را مختل کرده و به ویروس زگیل فرصت می دهد که منطقه وسیعی از پا را درگیر کند.

راهکار:

اولین کار مراجعه به موقع به پزشک و درمان این ضایعه است. بعد از آن هم باید مراقب باشید که با پای برهنه روی کفپوش های سخت راه نروید و جوراب و کفش مناسب به پا کنید.

ناخن ها را دریابید

ناخن پا در معرض فشار و ضربه زیادی قرار گرفته است به ویژه ناخن کوچک پا! اگر ناخن های پایتان را بلند نگهدارید و از کفش های جلوبسته استفاده کنید احتمال افتادن آن زیاد است. این احتمال هم وجود دارد که ناخن پا وارد گوشت شود به ویژه اگر کفشی با نوک باریک بپوشید.

راهکار:

کوتاه نگه داشتن ناخن و اصلاح انتهای آن با برش افقی و صاف و استفاده از کفش مناسب راه اصلی مبارزه با این مشکل است.

قارچ ناخن با تغییر رنگ همراه است

اگر مدام پاهایتان در محیط مرطوب است یا عرق میکند و خیس می ماند احتمال بروز قارچ ناخن در شما زیاد است. این اتفاق در افراد دیابتی و نیرو های خدماتی بیشتر می افتد. تغییر رنگ در بستر ناخن به غیر از مسائل عفونی مانند زگیل یا قارچ می تواند ناشی از ایجاد صدمه و فشار خونریزی در بستر ناخن باشد؛ اما همیشه باید در نظر داشت که گاهی این علامت زنگ خطر مهمی در آگاهی از وجود برخی بیماری های جدی ناخن و پوست از جمله برخی تومور ها و بدخیمی ها مثل ملانوم هستند و باید خیلی زود به پزشک مراجعه کرده و نسبت به درمان آن اقدام شود.

راهکار:

وجود تهویه مناسبت برای پا در طول روز و شسته و خشک کردن پا ها به صورت مرتب و مراجعه سریع به پزشک در صورت وجود ضایعه مشکوک راهکار این مشکل است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 198

به "6 راه حل مفید برای بیماری های قلب دوم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 راه حل مفید برای بیماری های قلب دوم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید