درخواست چین از آمریکا درباره برجام

به گزارش درگ فایل، سخنگوی وزارت امورخارجه چین با بیان اینکه برجام در مرحله حساسی قرار گرفته است تاکید نمود که بازگشت فوری و بدون قید و شرط آمریکا به این توافق، راه عبور از این بن بست است.

درخواست چین از آمریکا درباره برجام

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، هوآ چون یینگ، سخنگوی وزارت امورخارجه چین در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره موضع گیری جدید دولت آمریکا مبنی بر اینکه آماده مذاکره با ایران در چارچوب 1+5 است، خاطر نشان کرد: توافق هسته ای با ایران در شرایط حساسی قرار گرفته است و اکنون یک فرصت نادر برای احیای برجام وجود دارد.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه چین، وی در ادامه گفت: پکن بر این باور است که بازگشت بدون قیدوشرط و هرچه زودتر آمریکا به برجام، کلید اصلی برون رفت از این بن بست است. برای رسیدن به این هدف ما کوشش هایی را در جهت برگزاری یک نشست بین المللی با حضور طرف های برجام و ایالات متحده به کار گرفته ایم تا نقشه راهی برای از سرگیری پایبندی واشنگتن (به برجام) به وسیله مذاکرات ارائه دهیم. ما در ارتباط با موضوعات مربوطه با همه طرفها ارتباط نزدیک داریم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین اضافه نمود: ما از حرکت مثبت تمام طرف ها برای پیشبرد فرایند حل وفصل سیاسی موضوع هسته ای ایران به وسیله گفت وگوهای دیپلماتیک اسقبال می کنیم. ما همچنین از طرف های مربوطه می خواهیم که کوشش نمایند تا اجماع به دست آمده در نشست وزیران خارجه در دسامبر گذشته را به کار گیرند تا برجام در اسرع وقت به راستا خود بازگردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 927

به "درخواست چین از آمریکا درباره برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست چین از آمریکا درباره برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید