گرانی باعث شده مردم دیگر عینک طبی نخرند

به گزارش درگ فایل، عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری ایران با انتقاد از عدم پوشش بیمه ای خدمات اپتومتریست ها گفت: تورم و گرانی باعث شده مردم به سلامت چشم های خود توجه نکنند.

گرانی باعث شده مردم دیگر عینک طبی نخرند

به گزارش فارس، ناصر صادق پور عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری ایران در آستانه بیست و پنجمین کنگره سالیانه انجمن اپتومتری ایران با عنوان این مطلب که در سال های اخیر صنعت بیمه در کشور رشد چشم گیری داشته و رقابت سازمان های بیمه گر به خصوص بیمه های تکمیلی در این صنعت قابل توجه است، گفت: در حال حاضر کمتر سازمان و یا شرکت خصوصی یا دولتی را می توان یافت که کارکنان آن تحت پوشش یکی از بیمه های تکمیلی نباشد.

صادق پور گفت: ارائه خدمات مربوط به سلامت بینایی نیز قسمتی از وظایف بیمه های تکمیلی است که به همین علت جامعه اپتومتری ایران انتظار دارد بار مالی خانوار های بیمه شده در زمینه معاینات اپتومتری و عینک طبی، که در تعهد بیمه ها واقع شده است به خوبی اعمال شود.

عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری ایران ادامه داد: در حال حاضر، با توجه به راه اندازی نسخه الکترونیک در سه بیمه پایه، انتظار می رود که خدمات کارشناسان و کارشناسان ارشد پروانه دار، به خصوص ویزیت، در سه بخش دولتی، خیریه و خصوصی کاملاً تحت پوشش قرار گیرد و بیمار نگرانی بابت پرداخت هزینه ها نداشته باشد.

وی افزود: در بیمه های تکمیلی نیز همین انتظار هست و جامعه اپتومتری خواهان عقد قرارداد برای ارائه خدمات اپتومتری است. زیرا، با وجود تورم بالا و گرانی ها، متأسفانه توجه به سلامت بینایی و تهیه عینک طبی، از اولویت خانوار ها خارج شده و همکاران ما شاهد کاهش آمار مراجعان به خصوص در ماه های اخیر بوده اند.

صادق پور گفت: افزایش تعهد عینک، تسهیل در پرداخت هزینه های آن از طریق بیمه ها به خصوص بیمه های تکمیلی، عقد قرارداد در زمینه پرداخت تعهد عینک با اپتومتریست ها، از مطالبات جامعه اپتومتری است.

وی افزود: به رغم اینکه توجه به این امر از بدیهیات صنعت بیمه است، لیکن بعضی از سازمان های بیمه گر مشکلاتی را ایجاد می کنند. از جمله عدم پرداخت هزینه عینک با تجویز اپتومتریست، به رغم اینکه بیمه مرکزی بر لزوم پرداخت هزینه عینک طبی با مُهر اپتومتریست، تاکید دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1678

به "گرانی باعث شده مردم دیگر عینک طبی نخرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی باعث شده مردم دیگر عینک طبی نخرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید