50 درصد زندانیان کشور محکومان جرایم مرتبط با مواد مخدر هستند

به گزارش درگ فایل، رئیس سازمان زندان ها گفت: از ابتدای سال تا به امروز که کشور درگیر بیماری کرونا بوده، 31 هزار و 314 جلسه دادرسی الکترونیکی برگزار شده است.

50 درصد زندانیان کشور محکومان جرایم مرتبط با مواد مخدر هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حاجی محمدی، در جریان جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به اجرای طرح سراسری پایش زندان ها به ارائه گزارشی در این زمنیه پرداخت و تأکید کرد: شرایط زندان ها باید به صورت مستمر توسط سازمان زندان ها و قضات رصد و نتایج حاصل از آن نسخه های تأدیبی و تربیتی ارزیابی شود؛ لذا ریاست قوه قضائیه به منظور توجه دادن به این مهم بخشنامه پایش شرایط زندانیان را صادر کردند.

وی گفت: از شقوق مترقی این بخشنامه، ملاقات الزامی قضات با زندانیان است و در مواردی که قضات مخالف تغییر شرایط زندانیان هستند، باید با زندانی ملاقات کنند و از دیگر موضوعات مهم در این زمینه ت بهره مندی زندانیان از ارفاقات قانونی است.

رئیس سازمان زندان ها در ادامه گفت: از ابتدای سال تا به امروز که کشور درگیر بیماری کرونا بوده، 31 هزار و 314 جلسه دادرسی الکترونیکی برگزار شده که از این تعداد، حدود 28 هزار و 114 مورد یعنی بیش از 89 درصد از ابتدای تیر ماه تا به امروز برگزار شده است.

حاجی محمدی با اشاره به آمار زندانیان کشور، اضافه نمود: نزدیک به 50 درصد آمار زندانیان کشور را محکومان جرایم مرتبط با مواد مخدر تشکیل داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 786

به "50 درصد زندانیان کشور محکومان جرایم مرتبط با مواد مخدر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد زندانیان کشور محکومان جرایم مرتبط با مواد مخدر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید